شنبه , ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

نکات مهم در ارتباط با محل نصب یو پی اس .U.P.S یو پی اس

محل نصب یو پی اس :

۱- محل نصب می بایست تمیز و عاری ازگرد و غبار باشد . از آنجایی که کانکتورهای الکتریکی بکار رفته در دستگاههای UPS و ادوات الکترو مکانیک نظیر فن و کلیدهای گردان و… نسبت به گرد و غبار حساس هستند می بایست محل نصب عاری از گرد و غبار باشد . همچنین این گرد و غبار پس از قرار گرفتن برروی ادوات قدرت از تبادل حرارتی آنها کاسته ودر نتیجه طول عمر آنها را کاهش خواهد داد.
۲- بهتر است UPS را در محل کاملاً افقی قرار دهید . همچنین از استحکام مکانیکی محل نصب UPS و عدم احتمال سقوط آن اطمینان حاصل کنید .
۳- دراطراف دستگاه UPS ، سوراخهایی جهت تهویه هوا در نظر گرفته شده است بنایراین می بایست حداقل فاصله ادوات مجاور برای دستگاههای تا ۵KVA ، ۲۰cm و برای دستگاههای با توان بین ۵KVA تا ۱۵ KVA ، ۴۰cm و برای دستگاههای بزرگتر ۸۰cm در نظر گرفته شود .
۴- UPS را در محل های مرطوب یا محلی که احتمال ریختن مایعات برروی آن وجود دارد نصب نکنید .
۵-UPS در محلی نصب گردد که دمای آن کمتر از C ْْ۴۰ و باتریها در محلی نصب شود که دمای آن کمتر از C ْْ۳۰ باشد برای دستگاههای دارای باتری داخلی دمای محیط بایستی کمتراز C ْْ۳۰ باشد . در صورت عدم رعایت محدوده دمایی فوق عمر دستگاه و باتری به شدت کاهش می یابد .
۶- اگر UPS در محیط دارای رطوبت انتقالی از زمین نصب میشود (همچون مناطق شمالی و یا جنوبی کشور ) محل نصب بایستی دارای ارتفاع حداقل ۳۰cm (دارای پایه) از سطح زمین باشد .
۷- از قراردادن هر گونه شیئ بر روی UPS خودداری کنید . قراردادن شیئ خارجی ، تبادل حرارتی بین UPS و محیط را کاهش و طول عمر دستگاه و باتری را کاهش خواهد داد .
۸- در هنگام نظافت دستگاه UPS دقت کنید کلیدهای روشن ، خاموش ، تست و دیگر کلید و فیوزهای جلو و پشت دستگاه بصورت تصادفی از حالت نرمال خود خارج نشوند .
۹- سیم کشی دستگاههای مصرف کننده توسط افراد مجرب و بصورت جداگانه برای هر UPS انجام شود.
۱۰-از آنجایی که داخل دستگاه UPS ولتاژهای مختلفی که برای انسان خطرناک یا مضر هستند وجود دارد از باز کردن درب دستگاه جداً خودداری کنید و در صورت نیاز به سرویس با فروشنده و یا تعمیرکار مجرب دستگاه تماس بگیرید .
۱۱-دقت کنید به خروجی دستگاه UPS ، پرینتر لیزری ، پرینترهای سوزنی A3 ، کولر گازی ، پول شمار ، مهتابی ، جاروبرقی ، سماور یا کتری برقی و بصورت کلی دستگاههای دارای مصرف بالا وصل نشود .
۱۲- از دست زدن به فیوز و کلیدهای داخل تابلوی UPS خودداری کنید . دقت کنید درب تابلوی UPS همواره بسته و دسترسی به داخل تابلو فقط توسط افراد واجد صلاحیت امکان پذیر باشد .

 

همچنین ببینید

اینورتر ها چگونه هستند؟

اینورتر ها چگونه هستند؟ اینورتر ها می توانند بسیار بزرگ و سنگین باشند – مخصوصا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*